5.listopadu 2019 – Absolventky SPgŠ na Talichově Berouně

Letos jsme poprvé zahájili spolupráci výtvarného oboru naší školy s Mezinárodním hudebním festivalem Talichův Beroun.  V rámci sekce Výtvarný Talichův Beroun proběhla v úterý 5.11. vernisáž maturitních prací našich absolventů a školních prací  žáků ŽŠ Jungmannova. Naši školu zastoupily absolventky Nikola Blechová a Kateřina Krejčí, které zde osobně prezentovaly své vystavené práce. Reakce publika nás mile překvapila, měli zájem o pochopení děl a některé netradiční techniky.

Věříme, že tento pilotní projekt nastartuje novou dlouhodobější spolupráci naší školy s vedením festivalu a umožní tak studentům výtvarného oboru představit své nejlepší práce širokému kulturnímu publiku. Přispějí tak ke skvělé propagaci oboru specializace výtvarná výchova na naší škole.

V nastávajících týdnech začne spolupráce s vedením festivalu na přípravě tématu dalšího ročníku Výtvarného Talichova Berouna, který se uskuteční na podzim příštího roku. Všichni jste srdečně zváni.

Lucie Luxová

 

Share Button