Dne 18. prosince 2018 navštívil naši školu PhDr. Marian Jelínek, Ph.D., hokejový trenér a mentální kouč, na jehož přednášku v aule přišlo přes sto zájemců.
Mezi největší úspěchy M. Jelínka na trenérské pozici patří titul MS 2005 z Vídně, 2 tituly mistra extraligy s HC Sparta Praha a vítězství Prezidentského poháru s HC Plzeň. Do povědomí veřejnosti se zapsal také díky desetileté spolupráci s Jaromírem Jágrem. Aktuálně spolupracuje s několika vrcholovými sportovci například s Karolínou Plíškovou. Své znalosti nesměřuje pouze na sportovní svět, ale také na svět byznysový. Spolupracuje s podnikateli a manažery, kterým v rámci workshopů přednáší. Do svého portfolia aktivit nově přidal i funkci profesního garanta zaměření Psychologie pro manažery na NEWTON College.
PhDr. M. Jelínek napsal několik knih. Zatím poslední „Neztraťte motivaci v době blahobytu“ vydal spolu s Ing. Mgr. Kamilou Jetmarovou v roce 2017 (viz obr. obálky knihy). V podobném duchu jako kniha byla vedena i přednáška, která zaujala publikum. Díky přesvědčivému projevu si mohli všichni uvědomit, jaká skrytá nebezpečí přináší současný věk blahobytu, kdy ztrácíme v mnoha případech motivaci k činnosti, jsme ve svých životech vyhořelí a plni neklidu. Lektor nabídl cestu vedoucí k nalezení nových principů motivace a zaujetí, které vedou k pocitu smysluplnosti, seberealizace a úspěchu.
V prologu ke knize uvádí autor motivy, jež ho vedly k napsání knihy: „ …Úspěch, peníze, maximální výkon, zisky, blahobyt, kariéra, vítězství …To jsou pojmy, které se staly jakýmsi „novým náboženstvím“, a honba za jeho naplnění se stala celoživotní náplní. Co to ale znamená být úspěšný? Jak lze vlastně definovat úspěch v době, která je charakteristická svou rychlostí, povrchností? A jak si v takových podmínkách udržet motivaci, chuť překonávat limity, dosahovat lepších výsledků, a to i za cenu námahy, sebeomezení a dočasné nepohody?… Jak nepodlehnout životní pasivitě a nestát se věčně nespokojenou a unuděnou „mrtvolou“ bloumající životem?… Text knihy se nezaměřuje na pouhá konstatování či analýzy daného stavu, ale zamýšlí se nad možným řešením včetně mnohých inspirativních, reálných a fungujících příkladů z různých sfér našeho života.“
Děkujeme Ing. Jindrákové za zprostředkování přednášky a PhDr. Jelínkovi za řadu inspirativních myšlenek.
Další články:
Školní rok 2020/2021 začíná pro VŠECHNY studenty a studentky (ekonomické i pedagogické obory) v úter...
Na maturitním plese 21. února 2020 v Kulturním klubu v Žebráku uspořádali maturanti a maturantky ze ...
V pátek 24. ledna 2020 zahájila třída 4.L sezónu maturitních plesů v Kulturním klubu v Žebráku. Hlav...
Dne 19. prosince 2019 se na ekonomických oborech neučilo, přesto se mozkové závity žáků pěkně zahřál...
Ve středu 18. prosince 2019 se konala tradiční soutěž pro nejlepší účtaře 4. ročníků. Ze třídy 4. A ...
Školní kolo tradiční Vánoční soutěže v psaní na klávesnici proběhlo 17. prosince 2019. Soutěžilo se ...